Program Søndag 2018

Søndag
Store ring
09.00 - 10.30 Store ring Mønstringskonkurrence for hest og pony
10.40 - 11.00 Store ring Præsentation af veterantraktorer
11.00 - 11.30 Store ring Jagt og lydighedsshow med glade hunde og Hundeforstand 
11.30 - 12.30 Store ring Ridebanespring - finale
12.30 - 13.00 Store ring Schweizerhunde opvisning
13.00 - 13.40 Store ring Præsentation af alle udstillere & 4H show
13.40 - 14.00 Store ring Mika & Tobias underholder med "Ikke mere mælk" osv
14.00 - 14.50 Store ring Stort hesteshow
14.50 - 16.00 Store ring Ponylege
16.00 - 16.25 Store ring Ponylege - show!
16.30 - 17.00 Store ring Præmieoverrækkelse, flerdagsdyrskuet
Lille ring
10.00 - 11.30 Lille ring Hesteagility, store heste
11.30 - 12.45 Lille ring Opvarmning til ridebanespring
12.45 - 13.45 Lille ring Opvarmning til 4H show
14.30 - 15.00 Lille ring Opvarmning til ponylege
15.15 - 15.45 Lille ring Kalvelege
16.15 - 17.00 Lille ring Klargøring til præmieoverrækkelse
Legeland for smådyr v/lille ring
10.45 - 11.30 Legeland for smådyr Hundeagility
14.15 - 15.15 Legeland for smådyr Kaninhop, flerdagsudstillere
15.15 - 16.00 Legeland for smådyr Smådyrslege, flerdagsudstillere
Legepladsen
11.00 - 17.00 Legepladsen Aktiviteter åbner! Lav et flot navneskilt, fuglehus, en dolk eller fang en fisk. Alt er gratis!
11.00 - 17.00 Legepladsen Aktiviteter åbner! Prøv vandrutchebanen, guldgravning eller gå i ”Spookhouse”! Alt er gratis!
12.00 - 16.00 Legepladsen Lav jeres egne bolsjer i "Bolsjeværkstedet". Gratis!
12.30 - 13.00 Legepladsen Krybdyrsshow
13.40 - 14.00 Legepladsen Levende eventyr fortalt af Claus Faber
14.00 - 15.00 Legepladsen Trylleshow v/Pingo
15.00 - 15.20 Legepladsen Krybdyrsshow
15.30 - 15.50 Legepladsen Levende eventyr fortalt af Claus Faber
16.00 - 16.30 Legepladsen Parkour v/Mathias Rasmussen
16.30 - 16.50 Legepladsen Krybdyrsshow
Vildmarken
10.00 - 17.30 Vildmarken Prøv en Jagtsti med NaturligVis v/Dansk Jægerforbund - Gratis
10.00 - 17.30 Vildmarken Bueskydning - hvor langt kan du skyde?
10.00 - 17.30 Vildmarken Snak med Janne Vendelbo - vælg den rigtige hund, hundetræning og hjælp til problemhunde
10.30 - 17.00 Vildmarken Ølbrygning - hør hvordan og få en smagsprøve
14.30 - 15.00 Vildmarken Partering af vildt - hør hvordan!
15.00 - 15.20 Vildmarken Jagtoplevelser v/Steen Andersen
Gulvet
12.00 - 12.30 Gulvet Parkour v/Mathias Rasmussen
12.30 - 13.10 Gulvet Fodboldtricks - show & workshop
13.15 - 13.30 Gulvet Spring/rytme gymnastik v/Rønnede IF
13.30 - 13.50 Gulvet Jumping Parents & Kids
14.00 - 14.30 Gulvet Parkour v/Mathias Rasmussen
15.40 - 16.00 Gulvet Spring/rytme gymnastik v/Rønnede IF
16.10 - 16.30 Gulvet Jumping Parents & Kids
Væddeløbsbanerne v/Gulvet
10.30 - 17.00 v/væddeløbsbanen Aktiviteter for børn: Pandekager over bål, Rist skumfiduser, Hoppeborg, Byg et tårn mm.
10.30 - 17.00 v/væddeløbsbanen Børn & Dyr Olympiske Lege - flotte medaljer til alle
10.30 - 17.00 v/væddeløbsbanen Prøv den nye Vandlegeplads
10.30 - 17.00 Væddeløbsbanen Hestevæddeløb med Bregentvedhesten - Spil & Vind!
12.00 - 12.30 Væddeløbsbanen Grisevæddeløb - Spil & Vind!
14.00 - 14.30 Væddeløbsbanen Grisevæddeløb - Spil & Vind!
16.00 - 16.30 Væddeløbsbanen Grisevæddeløb - Spil & Vind!
Gederingen
11.30 - 11.50 Gederingen De Tre Bukke Bruse
13.00 - 13.30 Gederingen Præsentation af geder
14.30 - 14.50 Gederingen De Tre Bukke Bruse
16.15 - 16.45 Gederingen Præsentation af geder
Rollespillejren
14.15 - 14.45 Rollespilslejren Rollespil & Fægtning - Kamparena
16.15 - 16.45 Rollespilslejren Rollespil & Fægtning - Kamparena
Traktortrækbanen
10.30 - 12.00 Traktortrækbanen Traktortræk & havetraktortræk
14.30 - 16.00 Traktortrækbanen Traktortræk & havetraktortræk
Ret til ændringer forbeholdes

Program Lørdag 2018

Tilmelding

Kontakt os

Find din kontaktperson her eller kontakt os på                          

  • Telefon:  87 40 87 58