Program Lørdag 2017

Store ring
08.30 - 12.00 Store ring Bedømmelse af alle heste
12.30 - 12.50 Store ring Show v/Kongens ridder fra Kronborg
13.00 - 13.50 Store ring 4H show & Officiel åbning v/ Formand for Sjællandske Familiebrug Ole Karmsteen
13.50 - 14.10 Store ring TREC - forhindringsløb på hest
14.10 - 14.30 Store ring Hundeopvisning v/DCH
14.30 - 14.50 Store ring Show v/Kongens ridder fra Kronborg
14.50 - 15.50 Store ring Store hesteshow
15.50 - 16.10 Store ring Præsentation af veterantraktorer
16.10 - 16.30 Store ring TREC - forhindringsløb på hest
16.35 - 17.00 Store ring Præmieoverrækkelse, endagsdyrskuet
17.00 - 19.30 Store ring Ridebanespring - indledende runde
Lille ring
08.30 - 11.00 Lille ring Bedømmelse af alle kalve, hunde og kaniner
12.45 - 13.45 Lille ring Opvarmning til 4H show & Officiel åbning
14.00 - 15.30 Lille ring Agility for små heste
15.30 - 16.10 Lille ring Kalveagility & mønstring
16.20 - 16.35 Lille ring Klargøring til præmieoverrækkelse, endagsdyrskuet
16.45 - 19.00 Lille ring Opvarmning til ridebanespring
Legeland for smådyr v/lille ring
09.00 - 09.15 Legeland for smådyr Informationsmøde for endagsudstillere
11.15 - 12.00 Legeland for smådyr Hundeagility
14.30 - 15.15 Legeland for smådyr Kaninhop, endagsudstillere
15.15 - 16.00 Legeland for smådyr Smådyrslege, endagsudstillere
Legepladsen
11.00 - 18.00 Legepladsen Aktiviteter åbner! Lav et flot navneskilt, en dolk, kæphest eller fang en fisk. Alt er gratis!
11.00 - 18.00 Legepladsen Aktiviteter åbner! Prøv vandrutchebanen, guldgravning eller gå i ”Spookhouse”! Alt er gratis!
12.00 - 16.00 Legepladsen Lav jeres egne bolsjer i "Bolsjeværkstedet". Gratis!
12.30 - 13.00 Legepladsen Sange, trylleri og andet sjov for børn v/Johnni Buch
13.50 - 14.30 Legepladsen Cirkus workshop - bliv cirkusartist for en dag
14.40 - 15.10 Legepladsen Sange, trylleri og andet sjov for børn v/Johnni Buch
15.20 - 16.00 Legepladsen Cirkus workshop - bliv cirkusartist for en dag
16.20 - 16.50 Legepladsen Sange, trylleri og andet sjov for børn v/Johnni Buch
Gulvet
12.10 - 12.30 Gulvet Opvisning v/Fit & Sund Haslev
12.40 - 13.00 Gulvet Springgymnastik i trampolin v/Haslev TT
13.20 - 14.05 Gulvet Nycirkus v/Kasper Jensen - cirkus for hele familien
14.05 - 14.25 Gulvet Opvisning v/Fit & Sund Haslev
14.25 - 15.25 Gulvet Stompshop
16.00 - 16.20 Gulvet Springgymnastik i trampolin v/Haslev TT
16.30 - 17.10 Gulvet Cirkus workshop - bliv cirkusartist for en dag
Væddeløbsbanerne v/Gulvet
11.00 - 17.00 v/væddeløbsbanen Aktiviteter for børn: Tegn & vind, Hoppeborg, Rist skumfiduser, Store sæbebobler mm.
11.00 - 17.00 v/væddeløbsbanen Prøv den store Klatrevæg
11.00 - 17.00 Væddeløbsbanen Hestevæddeløb med Bregentvedhesten - Spil & Vind!
12.00 - 12.30 Væddeløbsbanen Grisevæddeløb - Spil & Vind!
14.00 - 14.30 Væddeløbsbanen Grisevæddeløb - Spil & Vind!
16.00 - 16.30 Væddeløbsbanen Grisevæddeløb - Spil & Vind!
Gederingen
09.00 - 12.00 Gederingen Bedømmelse af geder
13.00 - 13.20 Gederingen De Tre Bukke Bruse
15.25 - 15.55 Gederingen Præsentation af geder
16.45 - 17.05 Gederingen De Tre Bukke Bruse
Rollespilslejren
14.15 - 14.45 Rollespilslejren Rollespil & Fægtning - Kamparena
16.30 - 17.00 Rollespilslejren Rollespil & Fægtning - Kamparena
Bag spiseteltet
11.00 - 17.00 Bag spiseteltet Prøv Bumber balls
11.00 - 17.00 Bag spiseteltet Børn & Dyr Olympiske Lege - flotte medaljer til alle
Traktortrækbanen
10.30 - 12.00 Traktortrækbanen Prøvetræk & havetraktortræk
13.30 - 15.00 Traktortrækbanen Traktortræk & havetraktortræk
16.30 - 18.00 Traktortrækbanen Traktortræk & havetraktortræk
Ret til ændringer forbeholdes

 

Program Søndag 2017

 

 

 

 

 

Kontakt os

Find din kontaktperson her eller kontakt os på

  • Telefon:  87 40 87 58