Program Søndag 2017

Store ring
09.00 - 10.30 Store ring Mønstringskonkurrence for hest og pony
10.40 - 11.00 Store ring Brevduer - 400 brevduer slippes afsted
11.00 - 11.20 Store ring Forhindringsløb på hest v/TREC
11.20 - 11.40 Store ring Brevduer - 400 brevduer slippes afsted
11.40 - 12.30 Store ring Ridebanespring - finale
12.40 - 13.00 Store ring Præsentation af veterantraktorer
13.00 - 13.40 Store ring Præsentation af alle udstillere & 4H show
13.40 - 14.00 Store ring Forhindringsløb på hest v/TREC
14.00 - 14.50 Store ring Stort hesteshow
14.50 - 16.00 Store ring Ponylege
16.00 - 16.25 Store ring Ponylege - show!
16.30 - 17.00 Store ring Præmieoverrækkelse, flerdagsdyrskuet
Lille ring
10.00 - 11.30 Lille ring Hesteagility, store heste
11.30 - 12.45 Lille ring Opvarmning til ridebanespring
12.45 - 13.45 Lille ring Opvarmning til 4H show
14.30 - 15.00 Lille ring Opvarmning til ponylege
15.15 - 15.45 Lille ring Kalvelege
16.15 - 17.00 Lille ring Klargøring til præmieoverrækkelse
Legeland for smådyr v/lille ring
10.45 - 11.30 Legeland for smådyr Hundeagility
14.15 - 15.00 Legeland for smådyr Kaninhop, flerdagsudstillere
15.00 - 15.45 Legeland for smådyr Smådyrslege, flerdagsudstillere
Legepladsen
11.00 - 17.00 Legepladsen Aktiviteter åbner! Lav et flot navneskilt, en dolk, kæphest eller fang en fisk. Alt er gratis!
11.00 - 17.00 Legepladsen Aktiviteter åbner! Prøv vandrutchebanen, guldgravning eller gå i ”Spookhouse”! Alt er gratis!
12.00 - 16.00 Legepladsen Lav jeres egne bolsjer i "Bolsjeværkstedet". Gratis!
12.30 - 13.00 Legepladsen Parkour show & workshop v/Mathias Rasmussen
14.00 - 15.00 Legepladsen Sine & Frække Rikke
15.00 - 15.30 Legepladsen Parkour show & workshop v/Mathias Rasmussen
15.30 - 16.30 Legepladsen Enhjulede cykler v/Haslev Unicykel - Kom og prøv!
16.30 - 17.00 Legepladsen Parkour show & workshop v/Mathias Rasmussen
Gulvet
12.30 - 13.00 Gulvet Springgymnastik v/Rønnede IF
13.30 - 14.30 Gulvet Enhjulede cykler v/Haslev Unicykel - Kom og prøv!
14.50 - 15.20 Gulvet Springgymnastik v/Rønnede IF
15.20 - 16.15 Gulvet Nycirkus v/Kasper Jensen - cirkus for hele familien
Væddeløbsbanerne v/Gulvet
11.00 - 17.00 v/væddeløbsbanen Aktiviteter for børn: Tegn & vind, Hoppeborg, Rist skumfiduser, Store sæbebobler mm.
11.00 - 17.00 v/væddeløbsbanen Prøv den store Klatrevæg
11.00 - 17.00 Væddeløbsbanen Hestevæddeløb med Bregentvedhesten - Spil & Vind!
12.00 - 12.30 Væddeløbsbanen Grisevæddeløb - Spil & Vind!
14.00 - 14.30 Væddeløbsbanen Grisevæddeløb - Spil & Vind!
16.00 - 16.30 Væddeløbsbanen Grisevæddeløb - Spil & Vind!
Gederingen
11.30 - 11.50 Gederingen De Tre Bukke Bruse
13.00 - 13.30 Gederingen Præsentation af geder
14.30 - 14.50 Gederingen De Tre Bukke Bruse
16.15 - 16.45 Gederingen Præsentation af geder
Rollespillejren
14.15 - 14.45 Rollespilslejren Rollespil & Fægtning - Kamparena
16.15 - 16.45 Rollespilslejren Rollespil & Fægtning - Kamparena
Bag spiseteltet
11.00 - 17.00 Bag spiseteltet Prøv Bumber balls
11.00 - 17.00 Bag spiseteltet Børn & Dyr Olympiske Lege - flotte medaljer til alle
Traktortrækbanen
10.30 - 12.00 Traktortrækbanen Traktortræk & havetraktortræk
12.10 - 12.30 Traktortrækbanen Show med rendegraver
13.45 - 14.10 Traktortrækbanen Show med rendegraver
14.30 - 16.00 Traktortrækbanen Traktortræk & havetraktortræk
16.10 - 16.30 Traktortrækbanen Show med rendegraver
 Ret til ændringer forbeholdes

 

Program Lørdag 2017

 

 

 

Kontakt os

Find din kontaktperson her eller kontakt os på

  • Telefon:  87 40 87 58